Uslugi

Drukarki przemysłowe

Drukarki przemysłowe do druku na kartonie

Chiński producent drukarek przemysłowych Flora prezentuje nowe rozwiązania w druku przemysłowym. Urządzenia SPT-1800 „Textra” oraz SPC-1800 umożliwiają niezwykle wydajny i szybki druk na materiałach różnego rodzaju, między innymi na naturalnym włóknie, poliestrze czy papierze transferowym. Prędkość druku osiągana przez model „Textra” to aż 80 m/min., natomiast Flora SPC-1800 potrafi wydrukować nawet do 150 m/min.! W przeszłości wielkoformatowe drukarki tego typu były niezwykle kosztowne i mogły sobie na nie pozwolić tylko większe firmy zajmujące się produkcją przemysłową. Jednak najnowszy model Flory, Single Pass, odpowiada na potrzeby średnich i małych przedsiębiorców, lokując się w zupełnie innym przedziale cenowym. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty drukarek przemysłowych Flora! W naszym asortymencie znajdziesz zarówno drukarki do druku na kartonie, jak i drukarki Flatbed do materiałów sztywnych oraz plotery hybrydowe.

Drukarki przemysłowe Flora do znakowania kartonów

Opakowania kartonowe są stosowane w każdej gałęzi przemysłu. Służą one do przechowywania i magazynowania różnego rodzaju produktów, chronią je również przed uszkodzeniem w czasie transportu. W celu łatwej identyfikacji zawartości kartonowych opakowań, konieczne jest ich odpowiednie znakowanie. Druk może obejmować tekst, kod kreskowy, datę lub logo – ważne, by był czytelny i wytrzymały. Opakowania można zaopatrzyć w samoprzylepne etykiety, jednak efektywniejszym rozwiązaniem okazuje się druk bezpośrednio na kartonie. Pozwala on uniknąć odpadów pochodzących z etykiet, a także pozytywnie wpływa na recykling makulatury. Plotery przemysłowe Flora dają możliwość wydajnego znakowania większości istniejących na rynku tekturowych materiałów. Powstałe nadruki są nie tylko trwałe, ale także precyzyjne i estetyczne.

Drukarki przemysłowe Read More »

Drukarki Wielkoformatowe

Drukarki wielkoformatowe

Firma Color Laboratory specjalizuje się w dostarczaniu na rynek poligraficzny wysoko wydajnych drukarek wielkoformatowych marki Flora. Od wielu lat intensywnie rozwijamy wiedzę i umiejętności, by świadczyć usługi najwyższej jakości. Nasz doświadczony zespół serwisantów idealnie kalibruje i uruchamia drukarki przemysłowe, które trafiają w ręce klientów, tak aby drukowały z największą możliwością efektywnością. Pierwsza instalacja i właściwa konfiguracja urządzenia ma kluczowe znaczenie, by drukarka spełniała stawiane przed nią wymagania. W biznesie czas wykonania i jakość produktu liczą się najbardziej, a wybór odpowiedniego sprzętu i jego przygotowanie to pierwszy krok do osiągnięcia sukcesu.

Wielkoformatowe plotery przemysłowe

Przez druk wielkoformatowy, inaczej zwany drukiem LFP (Large Format Printing), należy rozumieć druk na dużym formacie, zazwyczaj atramentowy, o szerokości od 1,3 m do 5 m. W zależności od zastosowanej technologii plotery przemysłowe mogą drukować na różnego rodzaju podłożach, takich jak tekstylia, folie samoprzylepne, plandeki PVC czy papier plakatowy, ale także na materiałach sztywnych, między innymi plexi, płytach z pianki sztywnej PVC, szkle, drewnie czy aluminiowych płytach kompozytowych. Trzy ostatnie materiały poddają się obróbce w drukarkach Flatbed. Druk bezpośredni UV, stosowany w drukarkach do druku płaskiego, rolowych oraz hybrydowych, umożliwia drukowanie na prawie wszystkich materiałach (w tym na drewnie/szkle itp.). Technologia druku UV LED cieszy się ogromnym powodzeniem i jest reprezentowana przez wiele urządzeń w naszej ofercie.

Druk UV w drukarkach przemysłowych

Druk UV to rodzaj druku cyfrowego, w którym obraz przenoszony jest bezpośrednio z komputera na drukarkę wielkoformatową. Tusz jest nakładany na daną powierzchnię i naświetlany światłem ultrafioletowym (lampy UV/UV LED są wbudowane w karetkę drukującą), dzięki czemu natychmiast się utwardza. W wyniku tego procesu na drukowanym materiale powstaje warstwa farby drukarskiej. Używany w ploterach przemysłowych UV atrament nie zawiera żadnych rozpuszczalników, jest więc przyjazny dla środowiska. Główna różnica w stosunku do konwencjonalnego druku atramentowego (na bazie wody) polega na tym, że atrament nie wnika całkowicie w materiał, lecz pokrywa jego powierzchnię, na której zostaje utwardzony. Metoda ta umożliwia drukowanie niemal na wszystkich materiałach.

Zalety druku przemysłowego techniką bezpośredniego nadruku:
  • niskie koszty (brak konieczności dalszej obróbki materiału, np. laminowania),
  • krótki czas produkcji,
  • produkcja dużych serii,
  • szeroka gama dostępnych materiałów drukarskich,
  • możliwość drukowania na materiałach o porowatej strukturze,
  • bardzo duża maksymalna wysokość nadruku (ok. 10 cm na drukarkach typu Flatbed)
  • kolor biały jako okładka/tło lub kolor spotowy,
  • możliwość zastosowania dodatków, między innymi lakieru 3D.

Drukarki przemysłowe, które znajdują się w naszej ofercie, dają ogromne możliwości w zakresie nowoczesnych metod drukowania. Jeśli chcesz znaleźć drukarkę, która najlepiej odpowie na Twoje potrzeby, skontaktuj się z nami! Z chęcią pomożemy Ci znaleźć idealne rozwiązanie.

Drukarki Wielkoformatowe Read More »

Drukarki DTF

Drukarki dtf

Nadruki na tekstyliach wykonane w technologii DTF (Direct to Film) to nowoczesne rozwiązanie, które jest coraz częściej stosowane w alternatywie do typowego nadruku DTG (Direct to Garment). Za pomocą drukarek DTF możliwe jest wykonanie znakomitej jakości nadruku, który cechuje się ponadto dużą wytrzymałością. Metoda ta sprawdza się w szczególności przy małych i średnich projektach i może być wykorzystywana zarówno do zadruku niewielkiej ilości materiałów, jak i w przypadku dużych serii. Drukowanie w technologii DTF jest wyjątkowo efektywne – proces przebiega bardzo szybko, a jego koszty są niskie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty drukarek DTF, a także pozostałych drukarek tekstylnych. W razie potrzeby gwarantujemy fachowe doradztwo w zakresie wyboru najbardziej optymalnego modelu.

Druk DTF – rewolucja w zadruku tekstyliów

W technologii DTF tusze nie mieszają się z tkaniną, ponieważ grafika przygotowywana jest wcześniej jako wydruk na folii PET, którą następnie pokrywa się warstwą kleju w proszku. Folia z podkładem nanoszona jest na powierzchnię tkaniny i wgrzewana bez utraty pożądanej kolorystyki. W tym wypadku osiągnięty efekt nie jest uzależniony od jakości tkaniny, a samą technologię można z powodzeniem wykorzystywać zarówno do bawełny, jaki i na przykład do poliestru. Wydajność drukarek DTF wynika z możliwości wykonania kilku lub nawet kilkunastu grafik jednocześnie. Otrzymane nadruki są niezwykle elastyczne, nie kruszą się i są ponadprzeciętnie odporne na pranie. Technologia DTF daje ogromne możliwości w zakresie produkcji wielokolorowych nadruków na tkaninach dowolnego gatunku i dowolnej barwy bez utraty jakości.

Drukarki DTF Read More »

Atramenty i primery

Atramenty i primery

Dobór odpowiednich typów atramentów do ploterów jest kluczową sprawą dla jakości wydruków ponieważ niewłaściwie dobrane tusze mogą sprawić, że gotowy wydruk będzie miał mało żywe kolory, które szybko zaczną zanikać, gdy zostaną wystawione na czynniki zewnętrzne. Sprawdź naszą ofertę na tusze solwentowe oraz na atramenty solwentowe najwyższej jakości.

Właśnie dlatego dobór specjalnych atramentów, na przykład takich jak KAO Chimigraf Spicy do drukarek Gongzheng, KAO Chimigraf Eco do drukarek Mimaki czy też KAO Chimigraf UVICA do drukarek Oce, Handtop zamiennik, jest bardzo ważnym zadaniem z perspektywy ostatecznego efektu.

Bardzo dobra pigmentacja atramentów KAO Chimigraf pozwala na uzyskanie wydruku o mocnych i żywych kolorach, które będą od razu przyciągały wzrok klienta. Jakość atramentów można ocenić również po tym, w jaki sposób zachowują się wtedy, gdy znajdują się na zewnątrz – nie powinny szybko blaknąć czy żółknąć pod wpływem promieniowania UV, aby prezentować wydruk jak najdłużej.

Użytkownicy ploterów mogą korzystać z atramentów KAO Chimigraf w bardziej atrakcyjnych cenach. Zastosowanie zamienników nie oznacza przy tym zmiany jakości wydruków – można dobrać również takie, które dają porównywalne, a nawet lepsze efekty tak jak Hiszpańskie atramenty KAO Chimigraf.

Nasze nagrody:

Atramenty i primery Read More »

Gwarancja

Gwarancja

1. Sprzedający udziela 12-miesięcznej gwarancji liczonej od dnia podpisania protokołu instalacji-odbioru urządzenia. Gwarancją objęte są również głowice drukujące. W przypadku zgłoszenia przez Użytkującego awarii urządzenia, której czas usunięcia trwał powyżej 14 dni okres gwarancji zostanie wydłużony o czas jego naprawy czyli od dnia zgłoszenia usterki do dnia podpisania raportu serwisowego potwierdzającego sprawność urządzenia.

2. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych urządzenia, w tym głowic drukujących, uszkodzeń powstałych w wyniku awarii sieci elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej P-poż oraz z winy zaniedbań użytkownika. Gwarancja nie obejmuje także części eksploatacyjnych takich jak: filtry atramentowe, rurki atramentowe, pompy, łożyska. Kupujący w okresie trwania gwarancji zobowiązuje się do wykorzystywania atramentów oraz części eksploatacyjnych dostarczanych przez sprzedającego: Color Laboratory MD Sp. z o. o. Gwarancja nie obejmuje przepisy rękojmi.

3. W okresie Gwarancji sprzedający zobowiązuje się do usuwania zgłoszonych przez kupującego awarii i usterek w terminie 48 godzin od momentu odebrania ich zgłoszenia w przypadku, gdy części znajdują się na terenie Polski lub 10 dni, jeżeli części są importowane. W czas reakcji serwisowej nie są wliczane dni ustawowo wolne od pracy.

4. Użytkujący bez wiedzy i zgody sprzedającego nie może przystąpić do próby usunięcia usterki lub naprawy urządzenia.

5. Nieprzestrzeganie zapisów oświadczenia gwarancyjnego może spowodować częściową lub całkowitą utratę gwarancji.

6. Sprzedawca zapewnia możliwość zgłoszenia usterek urządzenia w tygodniu (od Pn do Ptk ) w godz. 8:00-16:00 pod numerem telefonu 601-052-607 lub pod numery podane na stronie internetowej bądź też za pomocą poczty internetowej: serwis@color-laboratory.com

7. Postanowienia niniejszego paragrafu stanowią oświadczenie gwarancyjne w rozumieniu art. 577 kodeksu cywilnego.

8. Wykonywanie świadczeń gwarancyjnych będzie następowało w miejscu użytkowania urządzenia w zakładzie kupującego.

9. W okresie gwarancji sprzedający: Color Laboratory MD Sp. z o.o. przeprowadzi dwa przeglądy techniczne urządzenia. Pierwszy po 6-ciu miesiącach i drugi po 12-stu miesiącach.

Gwarancja Read More »