Drukarki Flatbed dla druku na materiałach płaskich

Drukarki potrafią wykonywać nadruki nie tylko na papierze, ale również na wielu innych materiałach. Coraz popularniejsza staje się między innymi drukarka do szkła. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest wykonywanie precyzyjnych nadruków na nośnikach, które wcześniej nie podlegały drukowaniu. Branża poligraficzna wykorzystująca drukarki Flatbed jest w stanie zaoferować klientom zupełnie nowe możliwości. Dzięki takim urządzeniom, jak drukarka do drewna Flora XTRA2512/32220, można dokonać nadruku bezpośrednio na drewnie, na przykład sklejce drewnianej czy drewnie litym. Z kolei drukarka do poliestru Liyu HiTex32 pozwala na przeprowadzenie nadruków przemysłowych właśnie na tym materiale. Nie można również zapomnieć o drukarce do szkła Flora XTRA2000H, która wykonuje nadruk bezpośrednio na nawierzchni szklanej – efektem są bardzo estetyczne, nowocześnie prezentujące się przedmioty, na przykład materiały ekspozycyjne czy dekoracje. Dzięki zastosowanej technologii UV LED projekty nie są ograniczone przez materiał, jego fakturę ani kolor.

Technologia UV w drukarkach Flatbed

Plotery UV LED to jedne z najbardziej uniwersalnych urządzeń, jakie są wykorzystywane w branży poligraficznej. Dzięki nim można zarówno dokonać zadruku typowych materiałów, takich jak wielkoformatowe folie i arkusze papieru, przygotować fototapety lub banery reklamowe, jak i zrealizować projekt na bardziej wymagającej powierzchni. Druk UV LED pozwala zadrukować między innymi szkło, płyty MDF, metal, tekstylia, drewno lub syntetyczny papier niezależnie od tego, czy są one bezbarwne, czy kolorowe. Plotery dostępne w naszym sklepie umożliwiają druk na materiałach sztywnych oraz elastycznych.

Drukarki Flatbed oferują niemal nieograniczone spektrum zastosowań. Służą do wykonywania nadruków na flagach, dywanach, ubraniach, etykietach i opakowaniach. Są niezastąpionym narzędziem do tworzenia materiałów reklamowych – dzięki nim można nanieść grafikę na przedmioty miękkie i twarde, wykonane z papieru lub tworzywa sztucznego. Plotery UV LED zrewolucjonizowały także branżę wnętrzarską – z ich pomocą można przygotować niezwykłe dekoracje paneli, drzwi lub szkła, które stanie się ozdobą kuchni, sypialni czy salonu. Jeśli jesteś zainteresowany technologią UV, zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi modelami drukarek Flatbed oraz drukarek hybrydowych. Opowiedz nam o swoich potrzebach, a my podpowiemy, jaki ploter najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie.