Drukarki wielkoformatowe

Firma Color Laboratory specjalizuje się w dostarczaniu na rynek poligraficzny wysoko wydajnych drukarek wielkoformatowych marki Flora. Od wielu lat intensywnie rozwijamy wiedzę i umiejętności, by świadczyć usługi najwyższej jakości. Nasz doświadczony zespół serwisantów idealnie kalibruje i uruchamia drukarki przemysłowe, które trafiają w ręce klientów, tak aby drukowały z największą możliwością efektywnością. Pierwsza instalacja i właściwa konfiguracja urządzenia ma kluczowe znaczenie, by drukarka spełniała stawiane przed nią wymagania. W biznesie czas wykonania i jakość produktu liczą się najbardziej, a wybór odpowiedniego sprzętu i jego przygotowanie to pierwszy krok do osiągnięcia sukcesu.

Wielkoformatowe plotery przemysłowe

Przez druk wielkoformatowy, inaczej zwany drukiem LFP (Large Format Printing), należy rozumieć druk na dużym formacie, zazwyczaj atramentowy, o szerokości od 1,3 m do 5 m. W zależności od zastosowanej technologii plotery przemysłowe mogą drukować na różnego rodzaju podłożach, takich jak tekstylia, folie samoprzylepne, plandeki PVC czy papier plakatowy, ale także na materiałach sztywnych, między innymi plexi, płytach z pianki sztywnej PVC, szkle, drewnie czy aluminiowych płytach kompozytowych. Trzy ostatnie materiały poddają się obróbce w drukarkach Flatbed. Druk bezpośredni UV, stosowany w drukarkach do druku płaskiego, rolowych oraz hybrydowych, umożliwia drukowanie na prawie wszystkich materiałach (w tym na drewnie/szkle itp.). Technologia druku UV LED cieszy się ogromnym powodzeniem i jest reprezentowana przez wiele urządzeń w naszej ofercie.

Druk UV w drukarkach przemysłowych

Druk UV to rodzaj druku cyfrowego, w którym obraz przenoszony jest bezpośrednio z komputera na drukarkę wielkoformatową. Tusz jest nakładany na daną powierzchnię i naświetlany światłem ultrafioletowym (lampy UV/UV LED są wbudowane w karetkę drukującą), dzięki czemu natychmiast się utwardza. W wyniku tego procesu na drukowanym materiale powstaje warstwa farby drukarskiej. Używany w ploterach przemysłowych UV atrament nie zawiera żadnych rozpuszczalników, jest więc przyjazny dla środowiska. Główna różnica w stosunku do konwencjonalnego druku atramentowego (na bazie wody) polega na tym, że atrament nie wnika całkowicie w materiał, lecz pokrywa jego powierzchnię, na której zostaje utwardzony. Metoda ta umożliwia drukowanie niemal na wszystkich materiałach.

Zalety druku przemysłowego techniką bezpośredniego nadruku:
  • niskie koszty (brak konieczności dalszej obróbki materiału, np. laminowania),
  • krótki czas produkcji,
  • produkcja dużych serii,
  • szeroka gama dostępnych materiałów drukarskich,
  • możliwość drukowania na materiałach o porowatej strukturze,
  • bardzo duża maksymalna wysokość nadruku (ok. 10 cm na drukarkach typu Flatbed)
  • kolor biały jako okładka/tło lub kolor spotowy,
  • możliwość zastosowania dodatków, między innymi lakieru 3D.

Drukarki przemysłowe, które znajdują się w naszej ofercie, dają ogromne możliwości w zakresie nowoczesnych metod drukowania. Jeśli chcesz znaleźć drukarkę, która najlepiej odpowie na Twoje potrzeby, skontaktuj się z nami! Z chęcią pomożemy Ci znaleźć idealne rozwiązanie.