Drukarki solwentowe

Color Laboratory MD oferuje drukarki solwentowe i ecosolwentowe, czyli atramentowe plotery, które są powszechnie stosowane w wielu zakładach poligraficznych.
Nasza oferta oparta jest o znane i sprawdzone rozwiązania oraz podzespoły najwyższej jakości. Drukarki charakteryzują się solidną konstrukcją i wyjątkową jakością pracy.
Atrament solwentowy silnie wnika w strukturę materiału, niezależnie od jego rodzaju. Dzięki temu nadruki wykonane przy użyciu ploterów solwentowych nie poddają się działaniu promieni słonecznych, nie blakną i zachowują wyrazistość. Wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, zmiany temperatur, wodę, a także ścieranie, dlatego są chętnie wykorzystywane do produkcji materiałów reklamowych.
Plotery solwentowe służą do wykonywania banerów reklamowych, tablic informacyjnych, szyldów oraz billboardów. Dzięki nim można również zadrukować siatki banerowe, płótno Canvas, różnego rodzaju folie i oczywiście tradycyjny papier.
Praca drukarek solwentowych, które znajdziesz w naszej oferte, jest bardzo wydajna – druk jest szybki, a także bardzo precyzyjny i stabilny . Tego typu urządzenie jest niezbędne dla każdego przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnym drukiem outdoorowym.

Drukarki Ecosolwentowe

Plotery ecosolwentowe wykorzystują atramenty na bazie rozpuszczalników organicznych, które w odróżnieniu od farby na bazie wody są odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz trwale przylegają do tworzyw sztucznych. Z tego względu nadruki doskonale sprawdzają się na elementach, które mają znajdować się na zewnątrz. Technika może być stosowana zarówno w produkcji seryjnej, jak i przy pojedynczych egzemplarzach. W swojej ofercie posiadamy plotery solwentowe i ecosolwentowe o szerokości zadruku 180 cm i 320 cm.